Forum

The purpose of this forum is to allow communication between registered users of Liberland.org. Liberland officials generally do not make statements in this forum and only do so with rare exceptions. See our News section, email announcements and Facebook page for official statements.

yeni baslangıclar icin ?

erenozgen
Inserted 24.03.2016 10:54:53  
+5 -0
Respond
Elestirel olarak yaklasmamdan umarim rahatsizlik duyan olmaz. Yeni bir baslangic icin;yasadigimiz yerde mutlu olmadigimizi dusunecek olursak toplumda kendimize uygun yeri bulamamis gorememisiz demektir. Yonetimi altinda bulundugumuz Turkiye Cumhuriyeti Devleti'nin icerisinde yasayan ve hayatindan mutlu olmayan sahislarin ekonomik gelir seviyelerini dusunelim. İstisnai durumlar tabiki mevcuttur fakat Liberland'in hedefledigi kitle olan dinamik genc uretken ve mutsuz olan kisilerin bahsettigimiz bu 10000 merit toplama/kazanma gibi bir ihtimali oldugu tartisilir. Benim dusuncelerime gore (bu cogu kisiye zor ve zahmetli gelebilir) maddi bir takim engeller koymak yerine veya gonullu adi altinda belli bir amac(merit toplamak ) gozeterek vatandas toplama calismasi yerine belirlenecek temsilcilerin basvuru yapan kisilerle bireysel gorusmeleri ve yeni bir topluma ayak uydurabilme kapasitelerini olcmeleri , karakter ve kisilik analizlerini yapmalari ve bu sekilde vatandaslik kabulu sunmalari gerekmektedir. 10000 meriti olup yarardan cok zarar verecegini dusundugum kisiler varken keza ayni sekilde 10 meriti olup kendine ve cevresine cok fazla katkida bulunabilecek insanlarin varligini tartismanin bir anlami yok.cunku evet bu gercek. cozum yolunu da yukarida belirtmeye calistim. Saygilarimla

snm85
Inserted 25.03.2016 10:21:34  
+0 -1
Respond
ben de katılıyorum, bence kişisel qualificationlar ilk başta gelmeli ama burada bile money talks ..

qscvqscv
Inserted 01.04.2016 19:13:47  
+2 -0
Respond
Liberland vatandaşlığı sadece Liberland'e bu seviyede katkıda bulunmuş insanlara verilecektir.

Liberland açısından önemli olan daha ziyade sizin malvarlığınız, eğitiminiz, yetenekleriniz değil; ülkenin kuruluşunda harcadığınız emek ve yaptığınız katkıdır.

Zengin insanlarda imkan olup diğerlerinde gençlerde olmadığı defalarca dillendirildi fakat, bu doğru değil şimdiye kadar 10000 meriti toplayan herkes bağış ile değil çaba ile elde etti bunu. Bu güzel bir istatistik.

Liberland için çaba harcayan ve Liberland'i var eden insanlar ülkenin hak sahipleri olarak bu ülke için hiçbir çaba harcamamış kişilerin vatandaş olmak için çaba harcamaları gerektiğine karar vermişlerdir.

ElisaCrabbe
Inserted 13.04.2016 18:34:35  
+0 -0
Respond
Sürekli para kazanmak üzerine işleyen bir toplum yapısı olan ülkelerde dikkat edilecek olursa umarsızca bir tüketim ve ithal ürün girdisi vardır.
Mesela ;
Su sıkıntısı olan bir bölge düşünün ve bunu en en en ve en ucuz bir biçimde nasıl halleder ve bölgeyi sulak bir alan haline çevirirsiniz ?
Elektrik sorununa nasıl bir çözümünüz var?
Organik tarım için neler yapılabilir?
İhraç ürün kalemleri ve diğer dünya ülkelerindeki arz talep döngüsü nedir? Neler üreterek satışını sağlayıp ülke gelirini arttırabiliriz?

Liberland aslında bu konular hakkında cevap bekleyen bir ülke.
Cevaplar aslında son derece basit iken alınan ders ve eğitimlerde insanı donanımlı ve üretken hale değil daha çok hazırcılığa alıştıran bir dünya da para para diyerek tek bir noktaya takılı kalmak son derece normaldir.
Liberland için gerekli proje ve destek için benim kendimce kaynağım var ancak yeterli midir onu bilemiyorum.

blade72
Inserted 25.06.2016 15:08:13  
+0 -0
Respond
qscvqscv wrote:
> Liberland vatandaşlığı sadece Liberland'e bu seviyede katkıda bulunmuş insanlara verilecektir.
>
> Liberland açısından önemli olan daha ziyade sizin malvarlığınız, eğitiminiz, yetenekleriniz değil; ülkenin kuruluşunda harcadığınız emek ve yaptığınız katkıdır.
>
> Zengin insanlarda imkan olup diğerlerinde gençlerde olmadığı defalarca dillendirildi fakat, bu doğru değil şimdiye kadar 10000 meriti toplayan herkes bağış ile değil çaba ile elde etti bunu. Bu güzel bir istatistik.
>
> Liberland için çaba harcayan ve Liberland'i var eden insanlar ülkenin hak sahipleri olarak bu ülke için hiçbir çaba harcamamış kişilerin vatandaş olmak için çaba harcamaları gerektiğine karar vermişlerdir.

alimlar ne zaman ?

serkansgrl
Inserted 25.07.2016 14:56:26  
+0 -0
Respond
selam millet nasıl oalcak bu iş bu kafa kağıdını bir an önce almak istiyorum.

angel20
Inserted 30.11.2017 21:15:13  
+0 -0
Respond
bencede cok hakli para degil.iş ve geliştirme adına insanlar almalı bence .parayı her basan alınmamalı.ben turkiyede yapmak istedigım.hic bir işı yapamiyorum.ve artik.bunaldım.para olmayinca destek te yok işte.oysaki hep.ozendim yabancı ulkelerin ciftçilik çalısmalarına.ben toprak insaniyim hayvan bakarım toprak ekerim.organik yaşam.valla nasil başvuru yapılıyosa biri bana yardımci olsun.ailemle gitmek istiyorum.burdan.

ssu754
Inserted 08.04.2018 15:31:31  
+0 -0
Respond
Merhaba , vatandaşlık işlemleri öncelikli olarak temsilciler ve projede yer alan katılımcılar için gerçekleşmiştir. Uluslar arası tanınma için çaba harcıyoruz , başvurular ücretsiz olup dilerseniz bağışta bulunabilirisiniz , sosyal medyada Liberland TR adıyla bize ulaşabilirisiniz. Teşekkürler.

To enter the thread, please log in

Captcha code:
Enter thread