Forum

The purpose of this forum is to allow communication between registered users of Liberland.org. Liberland officials generally do not make statements in this forum and only do so with rare exceptions. See our News section, email announcements and Facebook page for official statements.

Nasıl Vatandaşlık Sahibi Olurum?

qscvqscv
Inserted 28.12.2015 19:52:19  
+2 -0
Respond
Liberland şu kişilerin vatandaşlık başvurularını almaktan memnuniyet duyar:
Diğer insanlara soyuna, etnik kökenine, yönelimine ve dinine bakmaksızın saygı duyan kişiler,
Özel mülkiyete saygı duyan kişiler,
Komünist, nasyonal sosyalist yada radikal geçmişi olmayan kişiler,
Sabıka kaydı olmayan kişiler,
Liberteryen prensipler üzerine yeni ve müreffeh bir ülke kurma arzusuna sahip olan kişiler.

Vatandaşlık başvurusunu www.liberland.org sitesine kayıt olduktan sonra aynı site üzerinden yapabilirsiniz.

Unutmayınız ki vatandaşlık sahibi olmak için Liberland’in kuruluş yada gelişimine doğrudan fayda sağlamalısınız. Vatandaş olmanız için 10.000 merit toplamanız gerekmektedir. 1 meritin değeri 1 amerikan dolarıdır. Meritleri gönüllü çalışmalarınız karşılığında ödüllendirilerek yada Liberland’e yaptığınız ve/veya yapacağınız bağışlar karşılığında toplayabilirsiniz.

Liberland Türkiye Ofisi

www.facebook.com/liberlandofficeinturkey
turkey@liberland.org

oguzBeyk
Inserted 30.12.2015 23:55:10  
+0 -0
Respond
Merit ülkemizin para birimi mi? Bunlara kim karar veriyor ve Liberland'da olacak ilk demokratik seçim ne zaman malum bir kişi kendini başkan ilan etti Liberland'ın vatandaş kitlesi genişledikçe halk başkanı denetlemek isteyecektir. Başkanı bağlayacak herhangi bir parlemento olacak mı?

qscvqscv
Inserted 01.01.2016 14:34:44  
+0 -0
Respond
"Merit ülkemizin para birimi mi?"

Evet

"Bunlara kim karar veriyor"

İlk Geçici Hükümet

"Liberland'da olacak ilk demokratik seçim ne zaman"

Toprağa serbest geçiş sağlandığında ve ilk anayasa hazır olduğunda.

"malum bir kişi kendini başkan ilan etti"

Sayın Devlet Başkanı hazırlık komitesi tarafından oy çokluğu ile seçilmiştir. Kendini başkan ilan etmek bir yana kendine bu seçimde oy bile vermemiştir.

"Liberland'ın vatandaş kitlesi genişledikçe halk başkanı denetlemek isteyecektir. Başkanı bağlayacak herhangi bir parlamento olacak mı?"

Olağanüstü hal son bulup geçici hükümet kendini ilk anayasayı yürürlüğe koyarak feshedene kadar geçici hükümetin kendisi dışında herhangi bir denetleme mekanizması yada parlamento olmayacaktır.

korro
Inserted 03.01.2016 19:48:38  
+1 -0
Respond
Ben ciddi anlamda düşünüyorum 25 yaşındayım ve istanbulda yaşıyorum ticaretle meşgulüm 4 alışveriş merkezinde mağazam var ve ben herşeyimi satıp buraya vatandaş olarak ömrümün gerisini huzur içerisinde yaşamak istiyorum, en kısa zamanda nasıl gerçekleştirebilirim?

EvrimTR
Inserted 04.01.2016 10:15:45  
+0 -0
Respond
Merit toplamak ve vatandaşlığa hak kazanabilmek için Türkiye üzerinden ne gibi gönüllü bir faaliyette bulunabilirim ? Türkiye'de üniversite öğrencisiyim. Malum burada standart bir öğrencinin imkanları para bağışı yapmak için oldukça kısıtlı. Saygılarımla..

cansinaktan
Inserted 04.01.2016 17:59:51  
+0 -2
Respond
15 yaşındayım ve nisandan beri ağır bir liberland hayranıyım bilmiyorum çok garip duygular var. 10.000 Dolar toplayabilmem imkansız fakat vatandaş olursam eğer liberland standları kurabilirim yaşadığım yerde yani elimden geldiğince şeyi yaparım yardım istiyorum sizden. Daha önceden ücretsizdi vatandaşlık ama vatandaşlık isteği yolladığımda gelmemişti vatandaşlık yardımcı olun şuan lütfen.

aliefesel
Inserted 24.01.2016 13:46:28  
+0 -2
Respond
Ben 13 yasinda yim ve hic 10000 amerikan dolarim yok ama ileriki yillarda ingilizcemi gelistirip faydali seyler yapabilirim.
Peki vatandas olabilirmiyim.

Imran96
Inserted 10.02.2016 09:52:11  
+0 -0
Respond
10.000 USD hakiaten de coktur.Sivil insan o kadar parayi nerden bulsun?

Frantic
Inserted 18.02.2016 16:42:11  
+0 -0
Respond
Başvuru uygulamasında CV istiyor ama öğrenci olduğum için CV sahibi değilim. Bunu yüklemeden bilgilerimi kaydedemiyorum.

qscvqscv
Inserted 18.02.2016 20:03:07  
+0 -0
Respond
Bunun manası şudur. Gönüllü aktivist yada bağışçı olarak 10.000 dolara denk emek harcamalısnız.

mali1905
Inserted 23.02.2016 19:37:13  
+0 -0
Respond
gönüllü olarak ne yapabiliriz

maniaq42
Inserted 20.03.2016 21:05:55  
+1 -0
Respond
Bu haftasonu kıbrısa gidiyorum eğer şans oyunlarından bişiler kaldırırsam 10000 merit alacağim...

sinanbilece
Inserted 26.03.2016 14:34:37  
+0 -0
Respond
Merhabalar... Yorumları şimdi okudum. Evet, çok insan var Liberland a yerleşip oranın vatandaşı olmak isteyen. Yeni bir ülke ve herşey çok güzel olması dilekleri.. Ama nasıl 10000 Amerikan Doları olacak? Gönüllü olarak faydalı birseyler yapmak istesek? Ne yapabiliriz? Mesela orada bir fabrika kurulacaksa o fabrikanın yapımında çalışmak? Günler geçiyor ama halen bu hedefimizi nasıl gerçekleştirecek bilmiyoruz. Gerçekten zengin olsa idim veya maddi destek olacak birisi çoktan bu parayı yatirmistim. Ülkeyi kuran insan veya onun asistanı bizle iletişime geçsin lütfen.

Sager59
Inserted 14.04.2016 12:01:36  
+0 -0
Respond
Ben bu konuya anlam veremedim birisi tam detaylı bilgi verebilirmi acaba 4 dil biliyorum 0530 093 56 92 beni çaldırın hemen dönerim ben gerçekten hiç bir şey anlamadım

turkazeri
Inserted 06.10.2016 19:56:33  
+0 -0
Respond
merhaba. ben yep-yeni sakin bi hayat yaşamak için bu ülkenin vatandaşı olmak istiyorum. ülkeye elimden geldiği kadar fayda sağlamaya çalışırım. 10000$-ım yok yalan konuşamam ama dediğim gibi elimden gelen her türlü yardımı sağlamaya çalışırım. yeterki yardımcı olun

xmutsuzx
Inserted 18.12.2016 21:45:35  
+0 -0
Respond
bu vatandaşlık alımları ne zaman başlayacak cv yolladım form doldurdum be arayan car he soran verilecek mi verilmececekmi para istemeniz saçmalık zaten insanda 10000 dolar olsa bir sıkıntısını giderir bu ise ticarete dökmeyin siz şunu demek istiyorsunuz 10000 doların varsa vatandaşlık yoksa unut vatandaşlık bu saçmalık

dyilmazer
Inserted 25.02.2017 17:56:58  
+0 -0
Respond
Vatandaşlık kesin verilecekse 10 bin dolar bulup veririz napalım

NETYA
Inserted 02.03.2017 08:01:35  
+0 -0
Respond
aynen bende öyle düşünüyorum. vatandaşlık 10000 dolara kesin verilecekse borç bulur yine de veririm. Ama o parayı nereye kime vereceğiz vermesek bile en azından hesap cüzdanı fotokopisi göndediririz ama KİME ve NEREYE? bilen var mı?

ssu754
Inserted 08.04.2018 15:47:03  
+0 -0
Respond
Merhaba , vatandaşlık işlemleri öncelikli olarak temsilciler için yapılmıştır , Sosyal Medyada Liberland TR adıyla bize ulaşabilirsiniz. Başvurular ücretsiz olup , dilerseniz bağışta bulunabilirsiniz , Merit LLM olan para birimimiz yakına kripto para olarak ICO dan piyasaya sunulacaktır. Teşekkürler.

KhaosKriyos
Inserted 02.09.2018 02:18:11  
+0 -0
Respond
Her zaman gerçekten özgür bir ülke hayal ettim. Sadece kendi vatandaşları hatta sadece insanlar için değil gerçekten özgür bir ülke. Başka ülkeleri sömürerek büyüyen değil, halkının zekası ve hoşgörüsü ile gelişen bir ülke.

Liberland bu hayali mümkün kılabilir. Sadece benim için değil tüm insanlık için. Buna ihtiyacımız var. İnsanların savaşı ve nefreti bırakıp sevgiyi hissetmesi gerekiyor.

Liberland ta yapılabilecek çok şey olduğuna inanıyorum. Ama klasik iktisadi yatırımlardan ziyade insanları huzurlu kılacak türden şeyler. Devasa fabrikalar olmak zorunda değil yeterki insanlar doğal gıda yiyebilsin. İleri teknoloji ürünler de şart değil, yeterki temiz enerji tüketelim.

Özetle Liberland insanlık için bir umut, bir başlangıç noktası. Umarım bu oluşumda yer edinebilirim. Eğer edinemesem de size başarılarınızın devamını diliyorum.

Hep özgür ve hep mutlu kalın.

Saygılarımla

To enter the thread, please log in

Captcha code:
Enter thread